بررسی قالب های مرکب و قالب زنی ترکیبی (بخش دوم)

برای برش قطعات فلزی از روش های مختلفی استفاده می شود، اما همه فرآیند ها انتخاب مناسبی برای پروژه شما نیستند. یک گزینه کارآمد و مقرون به صرفه برای دوره های کوتاه تر، مهر زنی مرکب است. در آن قطعات را می توانید با استفاده از یک ایستگاه واحد تولید نمایید، بر خلاف قالب گیری تدریجی که در آن از ایستگاه های متعددی استفاده می شود.

استفاده از یک ایستگاه دقت مکانیکی را بهبود می بخشد، باعث حفظ صافی قطعات و همچنین دستیابی به تحمل ابعادی را آسان خواهد کرد.

یک انتخاب عالی برای دوره های تولید متوسط ​​تا زیاد، مهر زنی مرکب می باشد زیرا به طور کارآمد و دقیق چندین ویژگی را در یک ضربه به وجود می آورد. سرعت تولید بستگی به اندازه قطعه دارد، اما با حذف نیاز به چندین ایستگاه مهر زنی، اغلب می توانید زمان تولید را کاهش دهید.

این مقاله در ادامه بخش اول آن می باشد (:

مرکب

مرکب

زمان استفاده از کامپوزیت های مرکب

کمتر از 50٪ دستگاه های برش قالب قادر به استفاده از قالب های مرکب هستند یا از آن ها استفاده می کنند. بطور معمول برش های قالب هر یک تنها در یک صنعت تخصص دارند و طیف گسترده ای از فرایند های برش را به کار نمی گیرند. دقت مکانیکی بالا به همراه توانایی مدیریت بسیار زیاد ضایعات؛ باعث شده که قالب های مرکب برای استفاده در پروژه های پیچیده و دارای حجم زیاد ایده آل شوند.

برای برش مواد بسیار سخت مانند: کاغذ ماهی، پلاستیک، فیلم های سفت و سخت، شوم و تخته فیبر و غیره؛ به طور معمول از برش مرکب استفاده می کنند. همچنین بخاطر داشتن ویژگی هایی مثل دقت بالای مکانیکی و توانایی برش اشکال پیچیده، برای عایق الکتریکی ترجیح داده می شود.

در حالی که برش ترکیبی بهترین انتخاب برای هر شغلی نیست، می تواند یک گزینه مقرون به صرفه برای تولید قطعات با کیفیت و حجم بالا باشد که به حداقل تعمیر و نگهداری احتیاج خواهد داشت.

در مورد انتخاب بهترین فرآیند برش قالب برای پروژه تان، متخصص برش قالب شما می تواند مشاوره دهد و راهنمایی تان کند.

 

قالب های مرکب

مرکب

برش قالب مرکب در مقابل برش قالب فولادی

در فرایند برش قالب فولادی از یک تیغه گوه مانند برای ضربه زدن به ماده ای سخت مانند تبر که چوب را برش می دهد، استفاده می کنند. این یک روش رایج و ارزان برای برش یک شکل است.

برش قاعده فولادی، در زمان برش مواد را جابجا خواهد کرد، در صورتیکه قالب های مرکب به جای جابجایی، مواد را برش می دهند. برش زدن باعث جمع شدن مواد در اطراف لبه ها شده و قسمتی کامل و صاف را به وجود می آورد.

قالب های فولادی برای کار هایی با حجم بالا، معمولا نیاز به چندین بار کنترل و تنظیم مجدد دارند که باعث می شود قالب های ترکیبی برای پروژه های حجم بالا ترجیح داده شود. ساخت قالب های مرکب گران قیمت تر است، اما معمولاً برای کار هایی با حجم بالا، تحمل و قدرت زیادی دارند و نیازی به تنظیمات و کنترل مجدد نخواهند داشت.

برخلاف قالب های فولادی، قالب های ترکیبی می توانند مواد ضخیم و سنگینی را که برای قاعده فولادی یا قالب های دوار مناسب نیستند، برش دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

      09124516119