خدمات طراحی قالب و ابزار خدمات طراحی قالب و ابزار خدمات طراحی قالب و ابزار خدمات طراحی قالب و ابزار

در این بخش به توصیف قالب سازی و خدمات قالب سازی خواهیم پرداخت. قالب‌های صنعتی به شیوه های مدرن به منظور استفاده در صنایع سنگین و سبک می تواند ساخته شود. یک قالب صنعتی با توجه به روش تولید قطعه و همچنین کارکرد قطعه نهایی و ویژگی‌هایی که از آن قطعه مورد انتظار است طراحی قالب نیز متفاوت می باشد. برای ساخت ابزار آلات متنوع و وسایل مورد نیاز زندگی و تمامی لوازمی که در اطراف خود مشاهده می کنیم نیاز به یک قالب داریم، همانند قالب فلزی و یا قالب دایکاست و همچنین این قالب باید با استفاده از طراحی قالب پلاستیک ایجاد شود.

خدمات قالب سازیانواع قالب و خدمات قالب سازی

در حرفه قالب سازی انواع مختلفی از قالب ها ساخته می شود. هر کدام از این قالب ها براساس روش تولید قطعه و کارکرد قطعه و ویژگی هایی که دارد انواع مختلفی داراست. از این رو می توان قالب ها را به طور کلی به شش دسته تقسیم کرد:
۱- قالب های فلزی (سنبه ماتریس برش، کشش، خم، مرکب، پرگرسیو، فاین بلنکینگ، فورج)
۲- قالب های پلاستیک (انواع تزریقی و بادی (بلومولدینگ))
۳- قالب های دایکاست (هات چمبر، کلد چمبر)
۴- قالب های ترموستینگ (باکالیت)
۵- قالب های لاستیکی (نواع مختلف)

قالب سازی انواع گوناگونی دارد که وابسته به هدف مشتری و کالای مورد نظر می باشد، اما می توان آن را در چند دسته مهم تقسیم بندی کرد: قالب های ریخته گری، قالب های آهنگری، قالب های پرس و قالب های تزریق پلاستیک، که قالب سازی پلاستیک برای دستگاه های تزریق پلاستیک یکی از این موارد می باشد.
در روش های ذکر شده در بالا روش تزریق پلاستیکی یکی از راه های محبوب و نسبتا ارزان است، با بهره وری از این روش می توان قطعات پلاستیک را به راحتی و سریع ترین راه تولید کرد.

بیشتر لوازمی که ما استفاده می کنیم فلزی و یا پلاستیکی هستند. برای ساخت این وسایل نیاز به یک قالب داریم پس می توان گفت قالب سازی اولین مرحله از تولید چنین محصولاتی است این می تواند یک نوع از خدمات قالب سازی باشد. در گذشته قالب ها به صورت گچی و یا چوبی ایجاد می شده ولی در حال حاضر با رشد فزاینده دانش این قالب ها از پلاستیک های نرم و سخت و همچنین فلزات ساخته می شوند.

قالب سازی پلاستیک یکی از خدمات قالب سازی

قالب سازی پلاستیک در تولید انواع قطعات plastic با انواع ضخامت کم و ضخامت زیاد پیشرفت زیادی داشته است و در تولید انواع محصولات خانگی و لوازم جانبی تلفن های همراه و قطعات پزشکی می باشد. تولید انواع قطعات پزشکی مثل سرنگ ها یا سرپوش ها و یا قالب سازی قطعات پزشکی در قسمت دندان پزشکی از موفقیت های این صنعت مهم کشور بوده است. یکی دیگر از بخش های مهم این صنعت قالب سازی پلاستیک در حوزه ی اسباب بازی می باشد.

سخن آخر

یکی از راحت ترین و پر مصرف ترین و مهم ترین روش های رایج برای شکل دادن به پلیمرها استفاده از ماشین قالب تزریق پلاستیک در انواع قالب های صنعتی است. خدمات قالب سازی در تولید طیف وسیعی از محصولات مانند لوازم الکتریکی منزل، ظروف، درب بطری‌ها، اجزای داخلی خودروها و بیشتر محصولات پلاستیکی موجود، نقشی اساسی ایفا می‌کنند. پس می توان نتیجه گرفت که قالب سازی فلزی و قالب سازی دایکاست و طراحی قالب پلاستیک  اولین مرحله از ساخت این گونه وسایل و ابزار ها است.

    09124516119