خدمات فرزکاری CNC در شرکت پیشرو صنعت ورنا، طیف وسیعی از عملیات های مختلف را در بر می گیرد.  شرکت فنی مهندسی پیشرو صنعت ورنا ساخت قطعه های متعدد برای صنایع مختلف به وسیله خدمات فرزکاری  CNC؛ بطور خاص برای خطوط تولید صنایع نظامی، بسته بندی خودرویی و پتروشیمی را دارا می باشد. بخش خدمات ماشین کاری CNC  شرکت پیشرو صنعت ورنا توانایی ساخت و ماشین کاری قطعات پیچیده توسط فرز CNC که درواقع شامل: فرز CNC 3 محوره، فرز CNC 4 محوره و فرز CNC 5 محوره می شود، بر روی انواع متفاوت آلیاژ ها را دارا است.

انجام ماشین کاری  CNC، بر روی قطعات دارای اشکال پیچیده با تلرانس های ابعادی و هندسی دقیق که استفاده از طراحی خلاقانه از ابزار ها و فیکسچر ها در فرآیند تولید الزامی خواهد بود؛ با آلیاژ های فولادی، سوپر آلیاژ ها، سرامیک ها و کامپوزیت ها در تخصص واحد ماشین کاری شرکت فنی مهندسی پیشرو صنعت ورنا می باشد.

 

انواع خدمات فرزکاری CNC

 • ساخت قالب های پلاستیک
 • سمبه ماتریکس
 • ساخت انواع بلید و ایمپلر
 • ساخت قطعات انواع توربین ها و نیروگاهی
 • غیره

"<yoastmark

انواع فرزکاری CNC

 • فرزکاری با تیغه فرز غلتکی
 • فرزکاری معمولی و فرز همسو
 • فرزکاری پیشانی
 • فرز کاری یا تیغه فرز انگشتی
 • ساخت قالب های صنعتی

 

مزایای ماشین ‌های فرز  CNC

 • توانایی ایجاد طرح‌ های پیچیده
 • توانایی کنترل دستگاه توسط افراد کم تجربه
 • ایجاد ایمنی بالا برای کاربر
 • توانایی ویرایش طراح داده شده، قبل از اجرا توسط کنترلر
 • توانایی ماشینکاری دائم و 24 ساعته
 • توانایی ماشینکاری با دقت بالا
 • توانایی ماشینکاری با سرعت بالا
 • توانایی شبیه‌ سازی عملیات ماشینکاری قبل از اجرا، توسط کنترلر

 

انواع ماشین فرز  cnc

ماشین های فرز  cnc دارای دو نوع عمودی و افقی می باشند و این نام درواقع از افقی یا عمودی بودن تیغه آن نشات می گیرد. از ماشین فرز افقی برای کارهای سری و تک سازی استفاده می شود و همچنین حرکت دروانی خود را از یک موتور و جعبه دنده و یا ترانسمیشن می گیرد.

در مواردی که کف تراشی، فرم دادن یا تک سازی توسط فرز افقی ممکن نیست از فرز  cnc عمودی استفاده می شود. سر این نوع فرز دارای قابلیت چرخش 45 درجه، در دو جهت می باشد و همچنین میز آن ها به دو صورت خودکار یا دستی می تواند حرکات طولی، عمودی و عرضی داشته باشد.

نوع سوم ماشین فرز  cnc، فرز همه کاره است که البته با اضافه کردن برخی دستگاه ها می توانید آنرا به یک ماشین فرز عمودی نیز تبدیل کنید. میز آن در دو جهت چپ و راست با زاویه 45 درجه حرکت می کند. موارد استفاده از ماشین فرز همه کاره شامل: پیچ تراشی، دنده تراشی، جای خار تراشی و غیره است.

 

"<yoastmark

دستگاه فرز CNC

این دستگاه درواقع دستگاهی بسیار حرفه ای و با قدرت بالا می باشد. اما نکته ای که مهم است انتخاب دستگاه متناسب با نیازتان. فرایند فرزکاری به معنای برش دادن قطعات با استفاده از دستگاه های برش برای رسیدن به شکل نهایی. دقت کنید که این قطعه می تواند یک ابزار پزشکی باشد و یا در حد ظرافت کار روی جواهر باشد.

در ادامه می خواهیم به معرفی و بررسی انواع عملیات فرزکاری که دستگاه فرزCNC در آن ها قابل استفاده است. هر کدام از این عملیات ها، می توانند به عنوان بخشی از فعالیت کارگاه سی ان سی باشند.

 

انواع مختلف فرز cnc

فرز های cnc  بخاطر داشتن انواع مختلف شناخته شده هستند و هر کدام برای انجام کار خاصی استفاده می شوند. فرز سنتر عمودی یا ماشین سنتر عمودی، فرز cnc  سریbed type  ، فرز سنتر افقی یا ماشین سنتر افقی، فرز سنتر دروازه ای یا ماشین سنتر دروازه ای.

 

1- فرز های cnc،  سری VMC:

از نوع ماشین های فرز سی ان سی هستند؛ که دارای بدنه ای به حالت C می باشند. در این نوع ماشین ها ستون دستگاه بطور جدا بر روی بنده پیچ می شود، که این ترکیب به دو نوع T و A  تقسیم می گردد.

در موارد A type صلبیت در زمان ماشینکاری بیشتر خواهد و به این واسطه میتوان از وزن ستون کاست ، بنابراین در هزینه های ریخته گری صرفه جویی کرد. محور عمودی در این کلاس ماشین سنتر های عمودی موازی با ستون محور Z و دو محور دیگر نسبت به موقعیت اپراتور حرکت طولی X و عرضی Y نامیده می شود.

 

2- فرز های cnc،  از نوع bed type:

این نوع ماشین ها بخاطر ساختار بدنه با ماشین سنتر های عمودی فرق دارند. به این معنی که سطح مقطع دستگاه دارای عرض کمتری است در نتیجه ریخته گری متفاوتی دارد.

مزیت این نوع فرز قیمت پایین و عیب آن نیز داشتن لرزش و نداشتن دقت در ماشینکاری سنگین می باشد.

 

3- فرز های سنتر افقی و یا ماشین فرز cnc  افقیcenter:

در این نوع فرز ها محور اسپیندل یا Z به صورت افقی و موازی سطح زمین است. محور های دیگر نیز بر محور Z عمود هستند.

"<yoastmark

بررسی انواع عملیات فرزکاری با فرز CNC

 1. فرزکاری ساده

فرزکاری ساده از معمولی ترین و ساده ترین عملیات هایی است که می توان با دستگاه سی ان سی انجام داد. از این عملیات برای ساخت سطحی افقی و صاف که موازی با محور چرخش اسپیندل باشد استفاده می کنند. می توانید با چرخاندن پیچ سفید عمودی موجود، عمق برش قطعه را تنظیم نمایید.

بطور معمول اشخاصی که در بخش آماده سازی قطعه های چوبی یا فلزی برای برشکاری های دیگر مشغول هستند می توانند از این ویژگی فرز CNC بهره ببرند.

 

 1. فرزکاری تخت

عملیات فرزکاری تخت کاملا از نظر شدت سختی و شرایط اجرا همانند فرزکاری ساده می باشد و تنها تفاوت موجود این است که برش مورد نظر باید در یک محور عمودی و بر روی یک سطح عمودی انجام گیرد. عمق برش در آن با چرخاندن پیچ ضربدری انجام می گیرد، استفاده نمایید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   09124516119