• سازندگان پردیس مهارت های مهندسی و عملیات ماشینکاری و ساخت و تولید خودشان را به منظور عقب نماندن از نرخ تقاضا برای پرس های سیستم‌ های جامع با میز و تناژ بالا توسعه داده اند که در این پرس ها عمل هماهنگی بین اجزا به نحوه ای تأمین شده که بتوان به سطح سرعت و کیفیت بهینه و توانمندی تغییر خط تولید از یک قطعه به قطعه دیگر، دسترسی پیدا کرد.

تقاضا برای پرس های جدید مکانیکی به چند دلیل می باشد که به غیر از سفارشات خاص، نیاز ها شامل موارد زیر می گردد:

  • جایگزینی پیروز های قدیمی
  • ایجاد و برآورد کردن استاندارد های ایمنی محیطی
  • انعطاف پذیری و تعویض سریع قالب
  • اتوماسیون
  • قدرت و تسلط بیشتر بر کنترل فرآیند
  • سرعت بالاتر پرس

 

این پرس بلانکیگ سرعت بالا 330 تن واقع در Chrysler Tolucu(Mexico) است و می تواند با سرعت کورس و ضربه 70 بار در دقیقه کار کند و می تواند بلانک های گسترده را روی یک زیر قالبیin 84   تحت پرسکاری قرار دهد.

رشد پرس های مکانیکی در زمینه های سیستم انحراف سنج، واحدهای تغذیه کلاف مواد خام، انتقال ورق به طور اتوماتیک به زیر پرس، تجهیزات تعویض سریع قالب و دستگاه انتقال و جابجایی مواد می باشد.

 

پرس ها

پرس ها

 

Ching Fongعملیات طراحی، ساخت و نصب این پرس را در خط تولید Toyota Motor در Taipeiانجام داده است این امکان فراهم شده تا زمان تغییر به 2 دقیقه کاهش یابد. خط تولید شامل یک پرس 2400 تن و 3 پرس 800 تن پشت سر هم می باشد. هم چنین علاوه بر پرس ها دیگر تجهیزات از قبیل وسایل جابه جایی مواد خام و ورود به پرس و دیگر ابزار های لازمه جهت تکمیل واحد تولید فراهم شده است.

Denny Boerger مدیر تولید Aida-America می گوید: پارامتر های قابل توجه در طراحی سایز میز، طول کورس، دهانه پرس نیز می باشد. در طراحی، چیزی که برای سازندگان اهمیت دارد اتوماسیون و ایجاد تطابق در ایجاد یک واحد و سلول تولیدی کامل است.  بعد از تطابق بهبود هماهنگی و عمل مشترک اجزا در راستای بیشینه سازی سرعت و قدرت تغییر تولید از یک قطعه به قطعه دیگر با حفظ پارامتر های قدرتی تولید می باشد.

Boergerمی گوید ما در جستجوی ما در جستجوی امکان توسعه سیستم های با تناژ ۳۰۰۰ تن و میز های ۲۴ فوتی در راستای تامین و ایجاد تطابق پذیری قوی در جهت امکان تعویض خط تولید هستیم.

در همین جهت افزایش موفقیت آمیز ابعاد کارگیری پرس همزمان با افزایش سرعت تغذیه و سرعت حرکت اجزاء انتقالی و محرک دستگاه بالتبع باعث افزایش توانمندی و سرعت پرس می شود.

Tom sabula می گوید, پرس های جدید طراحی شده دارای سرعت کارکردی ۱۰ تا ۲۰ درصد سریعتر پرس های طراحی شد۱۹۹۰ است.

افزایش ابعاد میز باعث قابلیت انعطاف پذیری و امکان تولید قطعات پیچیده تر با امکان حذف عملیات ثانویه می باشد. در عین حال و افزایش ابعاد و تناژ پرس سازندگان به پایداری سازه پرس به منظور حفظ دقت تولید و جلوگیری از ارتعاش اضافی و در نتیجه فرسایش و خرابی قالب توجه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

      09124516119